Кризова інвентаризація та стрибок до цифровізації музейного облікуCrisis inventory and leap to digitalisation of museum registers

Період реалізації: вересень 2022 р. – квітень 2024 р.Грантодавець: Європейський Союз в особі Європейської Комісії («контрактуючий орган», код проекту: NDICI-THE-NEAR/2022/439-011)Бюджет: 267 360 EURВиконавець: Львівська обласна громадська організація «Тустань».Співпартнери: Громадська організація «Центр розвитку музейної справи», Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Тустань».
Проєкт спрямований на подолання кризового стану та форсування реформи музейного обліку в Україні, а також на підготовку матеріалів для екстреної оцінки втрат музеїв внаслідок російської агресії та забезпечення спроможності музеїв здійснювати ефективний цифровий облік музейних колекцій. Війна, яка розпочалася в Україні 2014 року, та перейшла у повномасштабну фазу у лютому 2022-го, оголила вразливість існуючого підходу до формування обліку державної частини музейного фонду в Україні. За 9 років російської військової агресії, близько 22% музеїв українського державного музейного фонду, це 554 музеїв, залишаються досі або якийсь час перебували у тимчасовій окупації, десятки постраждали під час обстрілів. Обсяг втрат лише підраховується, хоч уже зараз зрозуміло, що битва за повернення культурних надбань на батьківщину триватиме довго, а деякі реліквії втрачені назавжди. Відсутність єдиного державного реєстру надбань національної культурної спадщини лише ускладнює ситуацію.Під час реалізації проекту буде проведено інвентаризацію цифрових носіїв з оцифрованими обліковими книгами, зібраними Міністерством культури України у 2014-2015 р., та перенесено їх вміст у хмарне сховище. Також заплановано створення пілотного Центру оцифрування музейних фондів із залученням 4-х музеїв різного типу та з різними видами експонатів, щоб випрацювати універсальну методику створення цифрових реєстрів музейних збірок з подальшим її поширенням на інші музеї, архіви, книгозбірні. Для того, щоб поширити досвід Проєкту та забезпечити доступ до сучасних знань працівникам музеї, відбудуться тематичні тренінги. Реалізація проекту стане одним із важливих кроків реформування системи музейного обліку. Його цінність у тому, що передбачені заходи будуть спрямовані саме на низовий рівень музейної системи — інституції, де дані про музейні збірки безпосередньо мають з’являтися, та допоможе прискорити процес оцифрування музейних фондів, підвищивши спроможність музеїв та музейних фахівців. 

Зв'яжіться з нами

Адреса

79005Україна, Львіввул. Мирослава Скорика, 17, 3-й поверх

Контакти

au.moc.natsut%40ofni

Дякуєм!

Ми зв'яжемось з вами.

Can't send form.

Please try again later.