Оцінка втрат об’єктів культурної спадщини Київської, Чернігівської та Сумської областейDamage Assessment for Cultural Heritage Sites of Kyiv, Chernihiv, and Sumy Oblasts

Період реалізації: жовтень 2022 – березень 2023 р.Грантодавець: Світовий фонд пам’яток/World Monuments FundБюджет: 65 000.40 USDВиконавець: Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative (HERI)Адміністрування: Львівська обласна громадська організація “Тустань”
Впродовж жовтня 2022 – березня 2023 експерти Штабу порятунку спадщини обстежили понад сотню пошкоджених війною пам’яток культури у Чернігівській, Сумській та Київській областях. На основі зібраних даних створено інформаційну систему моніторингу спадщини, яка постійно доповнюється новою інформацією.

Серед зібраної інформації — фотофіксація пошкоджень, форми документування за методикою ICCROM (Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей), свідчення очевидців, аерофотозйомка, 3D-моделі пошкоджених об’єктів, створені на основі зібраних даних. Загалом у ході проекту задокументовано 32 ушкоджених пам’ятки у Чернігівській області, 20 — у Сумській, верифіковано 45 і задокументовано 9 — у Київській області. Зібрана та підготовлена інформація допоможе планувати відновлення будівель та буде корисною власникам, балансоутримувачам, пам’яткоохоронцям, архітекторам, місцевій владі та громаді.

Детальні результати документування доступні для осіб та інституцій, які займаються відновленням пам’яток, і мають обґрунтовану професійну потребу в їх використанні. Для ширшого кола оглядові результати експедицій доступні на платформі www.heritage.in.ua .

Під час експедицій обстежено 27 пам’яток у Чернігівській області, 19 – у Сумській та понад 60 – у Київській. Зібрана та підготовлена інформація допоможе планувати відновлення будівель та буде корисною власникам, балансоутримувачам, пам’яткоохоронцям, архітекторам, місцевій владі та громаді

Зв'яжіться з нами

Адреса

79005Україна, Львіввул. Мирослава Скорика, 17, 3-й поверх

Контакти

au.moc.natsut%40ofni

Дякуєм!

Ми зв'яжемось з вами.

Can't send form.

Please try again later.