Перша допомога культурній спадщині в Україні, ІІ етапFirst aid to cultural heritage in Ukraine, Phase II

Період реалізації: жовтень 2022 р. – березень 2023 р.Грантодавець: Реагування на надзвичайні ситуації в культурі/Cultural Emergency Response, (CER)у співпраці з Смітсонівською ініціативою культурного порятунку/Smithsonian Cultural Rescue Initiative (SCRI)Бюджет: 100 000 USDВиконавець: Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative (HERI)Адміністрування: Львівська обласна громадська організація “Тустань”
Харківщина — серед регіонів, що від початку повномасштабного воєнного вторгнення найбільше постраждали від російської військової агресії. Тож як тільки українські війська відтіснили загарбників та деокупували Харківську область, HERI та ГО «Тустань» розпочали тут експедиції із документування втрат культурної спадщини.Ситуація в області надалі непроста. Навіть після звільнення територій потрапити до деяких пам’яток неможливо – через близькість до кордону, високу ймовірність обстрілів, відсутність надійної дороги чи інші безпекові перешкоди. Та попри все, від жовтня 2022 р. наша локальна команда верифікувала 326 та задокументувала 52 пам’ятки у Харкові та Харківській області. Зараз триває етап внесення та уточнення даних в інформаційній системі. Остаточний список буде сформовано після перевірки даних. Як і за результатами роботи експедиційних команд в інших регіонах, завдяки напрацюванням харківських колег ми продовжуємо наповнення інформаційної системи моніторингу культурної спадщини. Така база інформації допоможе більш системно та комплексно планувати подальші кроки із відновлення пам’яток, а також відстоювати інтереси України у Міжнародному кримінальному суді, адже злочини проти культури класифікуються як порушення міжнародного гуманітарного права.
Детальні результати документування доступні для осіб та інституцій, які займаються відновленням пам’яток, і мають обґрунтовану професійну потребу в їх використанні. Для ширшого кола оглядові результати експедицій доступні на платформі www.heritage.in.ua .

Зв'яжіться з нами

Адреса

79005Україна, Львіввул. Мирослава Скорика, 17, 3-й поверх

Контакти

au.moc.natsut%40ofni

Дякуєм!

Ми зв'яжемось з вами.

Can't send form.

Please try again later.