Інформаційна система моніторингу культурної спадщини – HeMo (Heritage Monitoring)

Початок реалізації: березень 2022. Мульти-проєктний продукт, який створюється за підтримки Реагування на надзвичайні ситуації в культурі/Cultural Emergency Response (CER), Смітсонівської ініціативи культурного порятунку/Smithsonian Cultural Rescue Initiative (SCRI), Фонду Принца Крауса/Prince Claus Fund, Світового фонду пам’яток/World Monuments Fund (WMW) та інших громадських і міжурядових організацій, що надають фінансову, матеріальну та експертну допомогу. Бюджет: зміннийВиконавець: Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative (HERI)Адміністрування: Львівська обласна громадська організація “Тустань”
Триває робота над створенням комплексної інформаційної системи про стан об’єктів культурної спадщини в Україні. У ній ми акумулюємо інформацію із зовнішніх відкритих джерел – зі сайту «Зруйнована культурна спадщина України» Міністерства культури та інформаційної політики (https://culturecrimes.mkip.gov.ua ), переліку Пошкоджених пам'яток культури в Україні, перевірених ЮНЕСКО (https://www.unesco.org/en/articles/damaged-cultural-sites-ukraine-verified-unesco), з інформації від наших партнерів – міжнародних організацій, обласних військових адміністрацій, інших ініціатив, а також з інформації, зібраної під час власних експедицій з документування втрат та пошкоджень культурної спадщини. Зібрана та опрацьована інформація відображена у формі електронних довідників, а також нанесена окремими шарами на карті. Тож обравши певну пам’ятку, можна отримати профайл з усіма наявними про неї даними. Інформаційна система наповнюється результатами обстежень, фіксації, опису пошкоджень та втрат об’єктів нерухомої культурної спадщини (будівель, визначних місць), об’єктів рухомої спадщини (музейних та інших зібрань і колекцій) а також культурних інституцій, які ними опікуються.Уся інформаційна система розроблена на базі актуальних міжнародних стандартів роботи з даними (ISO 21127, SKOS та ін.), з метою забезпечення технічної та семантичної інтероперабельності, уможливлення ефективної інформаційної взаємодії з українськими і закордонними колегами.Така інформаційна система дозволяє більш комплексно підійти до документування втрат та пошкоджень культурної спадщини, забезпечує підготовку відновлення та реставрації пошкоджених об’єктів, допомагає формувати базу для криміналістичних проваджень та повернення незаконно переміщених об’єктів культурної спадщини.
Дані інформаційної системи оглядово представлені на платформі www.heritage.in.ua. Для осіб та інституцій, які займаються відновленням пам’яток, і мають обґрунтовану професійну потребу в їх використанні, надається розширений доступ.

Зв'яжіться з нами

Адреса

79005Україна, Львіввул. Мирослава Скорика, 17, 3-й поверх

Контакти

au.moc.natsut%40ofni

Дякуєм!

Ми зв'яжемось з вами.

Can't send form.

Please try again later.