Розповсюдження вогнегасників для дерев’яних церков УкраїниDistribution of fire extinguishers to wooden churches of Ukraine

Період реалізації: серпень – листопад 2022 р. Грантодавець: Світовий фонд пам’яток/World Monuments Fund Бюджет: 2931,67 USDВиконавець: Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative (HERI)Адміністрування: Львівська обласна громадська організація “Тустань”
Дерев’яні церкви – одні з найбільш уразливих пам’яток, кількість яких постійно зменшується через байдужість та невігластво, вплив часу та природних стихій. Через війну в Україні загроза зникнення дерев’яних церков, як ніколи, велика, адже найменший спалах чи влучення за лічені хвилини перетворять їх на згарище. Щоб запобігти ризику знищення пам’яток, Штаб порятунку спадщини / Heritage Emergency Response Initiative за підтримки World Monuments Fund передав для захисту український дерев’яних церков водяно-туманні вогнегасники. До переліку, сформованого за участю Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць/International Council on Monuments and Sites, ICOMOS, потрапили 60 старовинних дерев’яних храмів Київщини, Житомирщини, Вінниччини, Черкащини, Хмельниччини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини та Дніпрянщини, що збудовані не пізніше 18 ст. та мають значну історичну й архітектурну цінність. Усього українським церквам передано 173 водяно-туманних вогнегасники – саме такі рекомендовано використовувати для захисту автентичних творів мистецтва в історичних будівлях. Також у межах ініціативи відбулося навчання представників місцевих громад щодо дій у випадку надзвичайних ситуацій із залученням фахівців ДСНС.

Зв'яжіться з нами

Адреса

79005Україна, Львіввул. Мирослава Скорика, 17, 3-й поверх

Контакти

au.moc.natsut%40ofni

Дякуєм!

Ми зв'яжемось з вами.

Can't send form.

Please try again later.